Pożyczka online bez BIK – sprawdź, gdzie dostaniesz?

Pożyczki online

Pożyczka online bez BIK – sprawdź, gdzie dostaniesz?

Twoja historia kredytowa nie jest najlepsza? Negatywne wpisy w BIK są jedną z najczęstszych przyczyn odrzucania wniosków osób ubiegających się o pożyczkę gotówkową. Pożyczka online bez BIK – czy to możliwe? Zastanawiasz się, które z firm pozabankowych nie sprawdzają baz informacji kredytowych? Co zrobić w sytuacji, kiedy wszystkie firmy odmówią nam pomocy?

Pożyczki online bez BIK – oferta dla zadłużonych

Negatywna historia w BIK jest efektem nieterminowego spłacania zaciągniętych zobowiązań. BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej jest bazą danych, w której znajdują się ważne informacje na temat wszystkich kredytobiorców.

Firmy pożyczkowe chcąc mieć pewność, że wnioskodawca poradzi sobie ze spłatą pożyczki zawsze posiłkują się danymi znajdującymi się w BIK-u. W większości przypadków wnioski osób zalegających ze spłatą rat i innymi zadłużeniami są automatycznie odrzucane. Informacje w bazie danych BIK przechowywane są do pięciu lat, po upływie tego czasu nasza negatywna historia kredytowa zostaje usunięta, co zwiększa nasze szanse na otrzymanie pożyczki lub kredytu gotówkowego, ale co w sytuacji, kiedy pieniądze potrzebne są nam już dziś?

Wiele firm pozabankowych oferuje swoim klientom atrakcyjne pożyczki online bez BIK. Z pozoru jest to niezwykle korzystne rozwiązanie zarówno dla osób ze złą historią kredytową, jak i młodych osób, które dopiero zaczynają budować swoją zdolność kredytową. Jednak, czy aby na pewno potencjalni pożyczkodawcy nie sugerują się danymi zawartymi w bazie danych BIK?

Jak otrzymać pożyczkę online bez BIK?

W momencie, kiedy firmy pożyczkowe oraz instytucje bankowe jedna za drugą odmawiają nam udzielenia wsparcia finansowego, wówczas rozpoczynamy długie poszukiwania ofert pożyczki online bez BIK. Jak się okazuje jest ich całkiem sporo, wystarczy tylko skorzystać z wyszukiwarki internetowej.

Firm udzielających pożyczek gotówkowych bez BIK w systemie online, jest wiele. Niestety w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej, bowiem pożyczkobiorcy nie sprawdzający historii w BIK badają zdolność kredytową potencjalnego Klienta w innych bazach danych takich jak KRD czy BIG.

Jeżeli zależy nam na czasie to wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie jednego z portalu społecznościowego, który na podstawie podanych przez nas danych dopasuje ofertę odpowiadającą indywidualnym potrzebom wnioskodawcy.

Jakie firmy udzielają pożyczek online bez BIK?

Jedną z najpopularniejszych firm pozabankowych, która działa na polskim rynku już od kilkudziesięciu lat jest oczywiście Provident. Chyba nie ma osoby, która nigdy wcześniej nie spotkałaby się z tą nazwą. Obecnie firma ta umożliwiła swoim Klientom możliwość aplikowania o pożyczkę przez internet. Chętni, którzy zdecydują się na ofertę tej firmy zdecydować się mogą na spłatę zobowiązania w systemie ratalnym – tygodniowym lub miesięcznym.

Maksymalna kwota udzielonej pożyczki w przypadku spłaty ratami tygodniowymi wynosi 10 tysięcy złotych.
Jeżeli natomiast chcemy uniknąć wizytz konsultanta w domu, to wtedy warto byłoby rozejrzeć się z firmą, która udziela pożyczek wyłącznie online.

Tutaj należy jednak pamiętać, o posiadaniu aktywnego rachunku bankowego. Znaczna większość firm pozabankowych wymaga od potencjalnych wnioskodawców dokonania weryfikacji poprzez dokonanie przelewu na symboliczną kwotę, z konta osobistego na konto danej firmy.

Wśród cieszących się dużą popularnością firm niesprawdzających bazy BIK jest firma Mondeo Now, Finbo oraz RapidaMoney. Choć wypadałoby tę kwestię uznać za duży plus, to niestety oferty tych firm nie są pozbawione wad.

W zamian za to firmy te pobierają zdecydowanie wyższe koszty udzielenia pożyczki, zarówno opłaty związane z prowizją, jak i oprocentowaniem niekiedy są bardzo duże. Plusem dla wielu pożyczkobiorców z pewnością będzie krótki czas realizacji przelewu.

Jak poprawić złą historię w BIK?

To pytanie pojawia się w głowie każdego, kto niestety, ale nie może pochwalić się pozytywną historią kredytową. W sytuacji, kiedy w bazie informacji kredytowej znajdują się wpisy wynikające z zadłużenia, to w tym wypadku jedynym możliwym rozwiązaniem jest uregulowanie swoich zobowiązań i skierowanie wniosku do wierzyciela o usunięcie negatywnych wpisów w BIK.

Jeśli nasza historia w BIK jest pusta, co również utrudnia nam szybkie otrzymanie pożyczki gotówkowej to tutaj najlepszą metodą na zbudowanie pozytywnej historii kredytowej będzie zaciągnięcie kilku chwilówek na niewielkie sumy pieniędzy a następnie spłacenie ich w wyznaczonym terminie.

W bazie BIK, oprócz negatywnych wpisów, znajdują się również te pozytywne, które ułatwiają nam wnioskowanie o wsparcie finansowe. Dobrą alternatywą dla pożyczki krótkoterminowej będzie dokonanie zakupu na raty. Miesięczne zobowiązania płacone na czas także zostaną zarejestrowane w BIK-u.  

Podsumowując, osoby z negatywną historią kredytową muszą wykazać się dużą cierpliwością i samozaparciem. Bardzo często zanim ich wniosek otrzyma pozytywną odpowiedź a oni otrzymają pożyczkę gotówkową, wcześniej spotkać mogą się z samymi odmowami.

Back To Top